Smocze łodzie

Smocze łodzie opanują Termy Maltańskie. W najbliższą sobotę, 8 lutego odbędą się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego. Zawody rozpoczynają się o godzinie 11:00 na basenach sportowych.

Najbliższa sobota będzie inaugurować sezon kajakowy w Polsce. Na głębokim basenie Term Maltańskich do walki staną ośmioosobowe drużyny walczące o Zimowe Mistrzostwo Polski. To pierwsza impreza w randze Mistrzostw Polski odbywająca się w Poznaniu. Na starcie staną znani zawodnicy m.in. Marek Łbik, Izabela Dylewska, Aneta Pastuszka. Start zapowiedziała także Lidia Dudziak, poznańska radna. Ta efektowna odmiana kajakarstwa jest bardzo popularna w Azji. Do Polski trafiła w połowie lat 90-tych a nasi zawodnicy mogą poszczycić się dwukrotnym zdobyciem brązowych medali Mistrzostw Europy.

W sobotnich Mistrzostwach wystartuje aż 37 drużyn. Będą one walczyć o tytuł w grupach, w systemie każdy z każdym. Drużyny siedzą naprzeciwko siebie w jednej łodzi i próbują przeciągnąć rywali. Zespół, którzy okaże się silniejszy i przeciągnie łódź na odległość 3 m odnosi zwycięstwo.

Te interesujące dla widzów zawody odbędą się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego. Finałowe starcia o Mistrzostwo Polski przewidziane jest na godzinę 16:00. Wstęp na trybuny jest wolny.