Masaże

Masaż relaksacyjny

Najczęściej wykorzystywany i jednocześnie najbardziej uniwersalny środek odnowy biologicznej. W zależności od indywidualnych potrzeb może działać leczniczo, relaksująco lub pobudzająco. Masaż klasyczny przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i regenerację mięśni. Działa przeciwbólowo, stymuluje układ krążenia i metabolizm.

Czas trwania: 30 lub 60 minut

Masaż aromaterapeutyczny

Wyjątkowo odprężający masaż, który integruje leczniczą moc dotyku z unikalnymi właściwościami olejków eterycznych. Indywidualnie dobrana nuta zapachowa pozwala uwolnić stres i osiągnąć stan głębokiego relaksu. Masaż pobudza układ nerwowy, przywraca prawidłowy rytm serca, zmniejsza napięcie mięśni i pomaga w walce z bezsennością oraz z ogólnym zmęczeniem organizmu – wszystko to zapewnia nasz aromaterapeutyczny masaż. Poznań wraz z Termami Maltańskimi to najlepsze miejsce na relaks połączony z terapią.

Czas trwania: 30 lub 60 minut

Masaż świecą

Masaż wykonany przy użyciu ciepłego wosku palącej się świecy, który składa się z aromatycznej mieszanki olejków eterycznych oraz naturalnych wosków. Jego unikatowa formuła pozostawia skórę cudownie nawilżoną, jedwabiście gładką i miękką.

Czas trwania: 30 lub 60 minut

Masaż kamieniami

Odprężający i rewitalizujący masaż ciała. Połączenie ciepłych bazaltowych kamieni pochodzenia wulkanicznego z odpowiednimi technikami masażu ma zbawienny wpływ dla zmęczonego oraz zestresowanego ciała i umysłu. Działa kojąco na wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe i napięcia wynikające ze stresu. Masaż głęboko relaksuje i regeneruje całe ciało.

Czas trwania: 30 lub 60 minut

Masaż modelujący

Połączenie masażu ręcznego z masażem bańką chińską. Intensywny masaż polegający na rozbiciu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząsteczki, stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Działa antycellulitowo, doskonale ujędrnia i uelastycznia skórę oraz wzmacnia jej strukturę zapobiegając wiotczeniu.

Czas trwania: ok. 50 minut

MASAŻE AJURWEDYJSKIE

*  Abhyanga

Indyjski masaż całego ciała polegający na starannym wmasowaniu przyjemnie podgrzanych olejów. Masaż pozytywnie oddziałuje na system immunologiczny, oczyszcza organizm z toksyn, łagodzi dolegliwości zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Regularnie wykonywany wydobywa piękny i zdrowy koloryt skóry.

Czas trwania: ok. 40 minut

Shiroabhyanga

Tradycyjny masaż głowy, karku, twarzy i dekoltu ciepłym olejem wykonywany w pozycji siedzącej. Odpowiednio dobrane olejki relaksują, wspomagają pamięć i koncentrację, działają antystresowo i przeciwbólowo. Masaż zmniejsza napięcie mięśniowe karku i ramion. Ponadto odżywia i pobudza cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu i siwieniu włosów. Włosy stają się miękkie i błyszczące.

Czas trwania: ok. 30 minut

Shirodhara

Rytuał polegający na masowaniu czakry „trzeciego oka”, czoła i głowy strumieniem ciepłego oleju oraz na manualnym masażu wymienionych partii. Nazywany jest zabiegiem młodości i długowieczności. Głęboko relaksuje i odpręża. Posiada zbawienny wpływ na system nerwowy i hormonalny, redukuje stres i napięcia nerwowe.

Czas trwania: ok. 35 minut

Terapia indywidualna

Forma diagnostyki i leczenia schorzeń oraz dysfunkcji układu narządu ruchu. Rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu, diagnozy problemu i indywidualnie dobranej terapii, w której wykorzystywane są m.in. masaż głęboki, techniki terapii manualnej, terapia punktów spustowych, kinezjotaping oraz ćwiczenia rehabilitacyjne. Terapia szczególnie polecana osobom z zespołami bólowymi kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi, stanami pourazowymi i innymi problemami narządu ruchu. Skonsultuj się ze specjalistą, ażeby dobrać dla siebie jak najlepszy masaż. Poznań, ul. Termalna – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Czas trwania: ok. 60 minut

Masaż twarzy

Odprężający zabieg, który zmniejsza napięcie mięśni twarzy, poprawia krążenie krwi oraz usuwa typowe oznaki zmęczenia. Sprawia, że skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna.

Czas trwania: 30 minut

Masaż stóp

Jeden z najprzyjemniejszych sposobów na relaks. Odpręża, uspokaja i wycisza. Dzięki stymulacji tysięcy zakończeń nerwowych znajdujących się w stopach przyczynia się do poprawy krążenia krwi, oczyszczenia organizmu z toksyn, przywrócenia witalności oraz pobudzenia do pracy organów wewnętrznych.

Czas trwania: 25 minut