„Srebrna” kolejka DSW Waterpolo Poznań!

W najbliższy weekend, 14-15 czerwca br. DSW Waterpolo Poznań po raz pierwszy w historii klubu ma szansę zostać wicemistrzem Polski w piłce wodnej. Po wczorajszej porażce Arkonii Szczecin w Gliwicach, srebrny medal dla Poznania zależy już tylko od zwycięstwa nad GKPW 59 Gorzów. Ostatni, 10 dwumecz Ekstraklasy nasi waterpoliści rozegrają na basenie Term Maltańskich w sobotę o godzinie 19:00 oraz w niedzielę o godzinie 16:30. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Drugi, po Lechu Poznań, srebrny medal w drużynowych sportach olimpijskich mogą zdobyć dla naszego miasta zawodnicy DSW Waterpolo Poznań. Po 9 kolejkach Ekstraklasy nasi waterpoliści są nadal wiceliderami tabeli i mają 2 punktową przewagę nad zespołem Arkonii Szczecin. Zdobycie tytułu wicemistrza Polski zależy już jedynie od wyniku ostatniego dwumeczu z drużyną GKPW 59 Gorzów. Poznaniacy zapraszają wszystkich kibiców i miłośników sportów wodnych na trybuny Term Maltańskich w sobotę, 14 czerwca o g. 19:00 oraz w niedzielę, 15 czerwca o g. 16:30.

W najbliższy weekend staniemy przed ogromną szansą uzyskania po raz pierwszy w historii klubu tytułu wicemistrza Polski. Absolutnie nie lekceważymy drużyny z Gorzowa i na pewno w ostatniej kolejce damy z siebie wszystko. Dwie wygrane, bez względu na wyniki meczów w Łodzi i Gliwicach, zapewnią nam srebrny medal MPS. – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu  – Tegoroczny sezon to ogromny sukces całego naszego zespołu. Odnieśliśmy w nim już 13 zwycięstw, w tym jedno najważniejsze – nad pewnie zmierzającą po kolejny tytuł mistrza Polski drużyną z Łodzi. Wyniki tabel Ekstraklasy pokazują, że mamy najlepszych strzelców w lidze oraz najlepszego bramkarza i obronę. A Paweł Wielogórski z 63 golami na koncie ma szansę na tytuł MVP polskiej Ekstraklasy seniorów.