Studenci powalczą o medale Mistrzostw Polski

To będzie wielkie święto pływania. Ponad 1000 studentów z całego kraju, 12 i 13 kwietnia, stanie do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nie zabraknie olimpijczyków i rekordzistów Polski.

Tegoroczne Mistrzostwa studentów w pływaniu odbędą się po raz 31. Pierwszy raz gospodarzem imprezy będą Termy Maltańskie w Poznaniu. Dwudniowe zmagania to jedna z największych imprez pływackich w Polsce. Będą to rekordowe Mistrzostwa pod względem liczby uczestników. W 16 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetowych wystąpi ponad 1000 studentów z całego kraju. Wśród startujących będzie wiele aktualnych i wschodzących gwiazd polskiego pływania.

Jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek Akademickich Mistrzostw Polski będzie Alicja Tchórz. Multimedalistka Mistrzostw Europy Juniorów oraz Mistrzostw Polski, rekordzistka Polski i olimpijka z Londynu będzie główną faworytką na 100 m stylem zmiennym. Na 50 m stylem dowolnym i motylkowym wystartuje Anna Dowgiert. Rekordzistka Polski, uczestniczka Olimpiady ma też na swoim koncie pierwsze sukcesy w międzynarodowych, seniorskich zawodach. W 2011 roku w Szczecinie, sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie. Wśród grzbiecistek faworytką będzie Klaudia Naziębło, która na Mistrzostwach Europy juniorów zdobyła aż 5 medali.

Wśród mężczyzn zobaczymy rekordzistę i Mistrza Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym Tomasza Polewkę. Wystartuje on na swoim koronnym dystansie oraz na 100 m grzbietem. Wśród poznańskich studentów duże szanse na medale będzie miał olimpijczyk z Londynu, zawodnik Warty Poznań, Kacper Majchrzak. W sobotę wystartuje na 100 m stylem dowolnym, dzień później powalczy na krótszym dystansie (50m).

Akademickie Mistrzostwa Polski to największa impreza organizowana w tym roku w Termach Maltańskich. Dla kibiców będzie to doskonała okazja obejrzeć w akcji aktualnych Mistrzów Polski i rekordzistów kraju. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny. Zapraszamy wszystkich do kibicowania.