Światowy ekspert od pływania niemowląt będzie szkolić w Termach Maltańskich

Przez dwa dni instruktorów oswajania z wodą dzieci i niemowląt szkolić będzie w Termach Maltańskich Torill Hindmarch, jedna z najbardziej znanych na świecie specjalistek w tej dziedzinie.

Szkoła Pływania Fregata Swimming i Europejski Instytut Sportu i Edukacji organizują w weekend 14-15 maja szkolenie dla instruktorów prowadzących zajęcia w wodzie z niemowlętami i małymi dziećmi. Podczas dwóch dni wykładów, dyskusji, ćwiczeń poruszane będą m.in. takie zagadnienia jak właściwa komunikacja rodzica z maluszkiem, czy zasady i sposoby prowadzenia zajęć na basenie.

Warsztaty prowadzić będzie pochodząca z Norwegii Torill Hindmarch, jedna z najbardziej znanych na świecie instruktorek pływania dla niemowląt. W 1981 roku przy nauce pływania zaczęła wykorzystywać pionierskie metody, m.in. piosenki i elementy zabaw. Obecnie Torill Hindmarch prowadzi zajęcia m.in. w Londynie i Oslo. W 2014 r. została uhonorowana nagrodą Virginii Hunt Newman jako niepodważalny autorytet w dziedzinie nauki pływania niemowląt i małych dzieci.