#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Termy Maltańskie gospodarzem Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.

W najbliższy weekend 23 i 24 stycznia odbędzie się pierwsza w tym roku impreza w randze międzynarodowej. Pierwszy raz w Polsce zagości Puchar Świata w pływaniu w płetwach.

350 zawodników z 15 krajów wystąpi na basenach sportowych Term Maltańskich w pierwszej edycji Pucharu Świata w płetwach w roku 2016. Przez 2 dni na basenie 50-metrowym startować będą najlepsi zawodnicy z kraju. Do Poznania przyjedzie również światowa czołówka z wielokrotnymi rekordzistami i mistrzami świata w tej dyscyplinie. W stolicy wielkopolski zaprezentują się między innymi Rosjanie – Waleria Baronowska i Paweł Kabanov oraz reprezentant Włoch Cesare Fumarola.

Puchar Świata rozpocznie się w sobotę 23 stycznia o godzinie 9:00. Konkurencje będą rozgrywane w dwóch blokach, porannym i popołudniowym, który rozpocznie się o godzinie 16:30. W niedzielę odbędą się następne konkurencje, a zakończenie zawodów planowane jest ok.  godziny 17:30.

Puchar Świata w płetwach został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i marszałka województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Zapraszamy do kibicowania. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.