Udogodnienia

Termy Maltańskie są obiektem doskonale przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W każdej strefie znajduje się mnóstwo udogodnień, które sprawiają, że mimo barier każdy może w pełni korzystać z atrakcji Term Maltańskich. Kompleks stworzył także specjalną ofertę cenową dla tej grupy gości.

  • Przed wejściem do Obiektu znajduje się 7 miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Miejsca są odpowiedniej szerokości i znajdują się blisko wejścia do Term Maltańskich.
  • Dla osób z niepełnosprawnością ruchową stworzona została specjalna szatnia, która podzielona jest na część damską i męską. Drzwi do obu szatni otwierają się automatycznie poprzez naciśnięcie przycisku. Do dyspozycji osób przebywających w „szatni D” znajduje się w pełni przystosowane: szafki, toaleta oraz prysznic. Przystosowane toalety znajdują się również w holu głównym Kompleksu oraz na holu basenów sportowych mieszczącego się na pierwszym piętrze do którego można dostać się windą.
  • W szatni znajdują się również wózki, z których można korzystać podczas pobytu w Termach Maltańskich. Doskonałym udogodnieniem jest urządzenie znajdujące się na basenach sportowych. „Panda” to jedyne w Polsce urządzenie, które poprzez automatyczny dźwig pomaga bezpiecznie znaleźć się w basenie osobie, potrzebującej pomocy.
  • Dzięki specjalnie skonstruowanym ścieżkom można komfortowo dotrzeć również do każdej sauny, również tych znajdujących się na zewnątrz Kompleksu.
  • Większość niecek wyposażona jest w drążki i poręcze ułatwiające wejście i wyjście z basenów. Samo wejście na teren Term Maltańskich oraz poszczególnych stref jest ułatwione dzięki specjalnym bramkom przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Osobom z niepełnoprawnością bez względu na wiek przysługuje bilet ulgowy wydawany na podstawie legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności wraz z dowodem osobistym. Dodatkowo otrzymują one 30 minut gratis do zakupionego biletu do każdej strefy Kompleksu.

Bilet bezpłatny otrzymują opiekunowie dziecka niepełnosprawnego lub opiekun osoby z niepełnosprawnością, pod warunkiem posiadania dokumentu potwierdzającego konieczność stałej opieki drugiej osoby.

Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na pomoc pracowników Term Maltańskich w dotarciu do szatni oraz podczas pobytu w konkretnej strefie Kompleksu. Zapraszamy serdecznie