Termy Terapia, czyli coś dla seniora

Jak zadbać o formę, zdrowie i relaks po 50-tce? To proste – wystarczy zapisać się na zajęcia Termy Terapia, które organizujemy wspólnie ze Szkołą Pływania Fregata Swimming.

Termy Terapia to unikalny program zajęć z zakresu wodolecznictwa dla osób, które dbają o swoje zdrowie i chcą podjąć profilaktyczne działania w tym zakresie. Połączenie gimnastyki w ciepłej wodzie solankowej z pozostałymi zabiegami wodoleczniczymi oraz walorami SPA skutecznie służy poprawie kondycji ciała i umysłu.

W trakcie 1,5-godzinnych sesji seniorów czekają m.in. kąpiele w solance, różnorodne ćwiczenia w wodzie i liczne zabiegi wodolecznicze, pobyt w strefie SPA, grocie śnieżnej, saunie i tężni. Tak kompleksowego programu poprawiającego formę dla seniorów dotąd jeszcze w Poznaniu nie było. Podstawą Termalnej Terapii jest wytworzenie prawidłowych mechanizmów adaptacyjno-fizjologicznych, które zapewniają utrzymanie równowagi pomiędzy mechanizmami fizjologicznymi, fizycznymi i psychicznymi. Idea tych zajęć powstała w oparciu o pracę i doświadczenie wielu specjalistów z zakresu treningu w wodzie, fizjoterapii, geriatrii, medycyny rodzinnej, kardiologii, reumatologii, ortopedii i chirurgii.