Triathlon w Termach Maltańskich

ENEA Poznań Triathlon dostarczy wielu sportowych emocji zawodnikom i kibicom w każdym wieku, w tym również najmłodszym. W przeddzień startu głównej imprezy – 25 lipca  – ponad 100 dzieci weźmie udział w ENEA TRI KIDS. Przez cały najbliższy weekend zaplanowano też nad Maltą szereg dodatkowych atrakcji.

Impreza dla najmłodszych staje się poznańską tradycją i już drugi rok z rzędu rozpoczyna triathlonowe święto w stolicy Wielkopolski. W odróżnieniu od tegorocznych zawodów w Sierakowie, gdzie dzieci startowały w duathlonie, w Poznaniu będą one mogły sprawdzić się we wszystkich trzech konkurencjach: pływaniu, które odbędzie się w basenach sportowych Term Maltańskich, jeździe na rowerze oraz w biegu.

Mali ambasadorzy
Poprzez ENEA TRI KIDS chcemy zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu. Każda forma aktywności ruchowej od najmłodszych lat dobrze wpływa na  prawidłowy  rozwój  dziecka  – mówi Ewa Bąk, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego ENEA Poznań Triathlon 2014. – Mamy nadzieję, że impreza dostarczy młodym sportowcom wiele radości i sprawi, że sport na trwałe zadomowi się w ich życiu.

Uczestnicy wystartują w trzech grupach wiekowych, z których każda będzie miała do pokonania odpowiedni dystans. Najmłodsi (7-8 lat) przepłyną w Termach Maltańskich 25 m, pojadą na rowerze 1000 m i pobiegną 400. W kolejnych dwóch kategoriach (9-10 lat oraz 11-12 lat) zaplanowano 50 m etapu pływackiego i odpowiednio 2000 m albo 4000 m dystansu kolarskiego oraz 600 m  albo 800 m trasy biegowej. Każdy uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Dla najlepszych przewidziano też statuetki i dyplomy.

Przedsmak święta

Impreza z udziałem dzieci to przedsmak emocji związanych z ENEA Poznań Triathlon. W sobotę zostaną rozegrane zawody na dystansie krótkim, w których wezmą udział m.in. Agnieszka Jerzyk – olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski i Chris McCormack, wielokrotny mistrz świata. Australijczyk wystartuje też na dystansie długim w niedzielę. W ramach drugiej imprezy rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski, w których powalczy czołówka polskiego triathlonu z Filipem Przymusińskim i Kacprem Adamem na czele.

ENEA Poznań Triathlon dostarczy nie tylko sportowych emocji. Podczas całego weekendu będzie można odwiedzić Strefę EXPO, gdzie znajdą się nowinki z świata sportu (i nie tylko). Dodatkowo na wszystkich zawodników i kibiców będą czekać takie atrakcje jak: Elite Tri Race, czyli wyścig na trenażerze i specjalna Strefa ENEI (gry, zabawy i strefa chill-out). Święto triathlonu w Poznaniu zakończy koncert zespołu Myslovitz i zaplanowany po nim pokaz sztucznych ogni.