#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Waterpolo Poznań – Mistrzowie Wicemistrzostwa

Podwójnym zwycięstwem nad Arkonią Szczecin zakończyli tegoroczny sezon piłkarze Waterpolo Poznań. W 10 kolejce Ekstraklasy potwierdzili swoją wysoką formę i czwarty raz z rzędu zdobyli wicemistrzostwo Polski. Sobotni mecz wygrali pewnie 9:12, natomiast niedzielny rewanż aż 12:17.

 Ostatnia kolejka Ekstraklasy piłki wodnej nie przyniosła zmian w tabeli ligowej. Poznańscy waterpoliści po 2 kolejnych zwycięstwach zwiększyli swoją przewagę nad obrońcą tytułu, Arkonią Szczecin, aż do 15 punktów.
Po raz kolejny przywiozą do domu srebrny medal Mistrzostw Polski. Na najwyższe podium wróciła w tym roku drużyna ŁSTW Ocmer UŁ, która wyprzedziła poznaniaków jedynie 6 punktami.

Pierwsza kwarta sobotniego meczu w Szczecinie zakończyła się remisem 3:3. Reszta spotkania należała już jednak do wicemistrzów Polski, którzy zwyciężyli ostatecznie 3 bramkową przewagą – 9:12. Najlepszymi waterpolistami wybrano Bartłomieja Kowalewskiego z Poznania oraz Piotra Ławniczaka ze Szczecina.

Sobotnie zwycięstwo dodało zawodnikom Waterpolo Poznań skrzydeł. W meczu rewanżowym potwierdzili swoją wysoką formę i pewnie wygrali aż 12:17. MVP ostatniego spotkania tegorocznej Ekstraklasy zostali poznaniak Paweł Wielogórski oraz gracz Arkonii Robert Sekuła.

Jeden z naszych kibiców napisał na Facebooku, ze jesteśmy „mistrzami wicemistrzostwa”. Złoto było w tym roku naprawdę blisko – do najwyższego podium zabrakło jedynie 2 zwycięstw. Nasi zawodnicy spisali się w tym roku kapitalnie, szczególnie w rundzie rewanżowej. Z nowym mistrzem Polski walczyli jak równy z równym, a w ostatnim dwumeczu ligowym pewnie pokonali obrońców tytułu. Nie da się jednak ukryć, że łodzianie – wielokrotni tryumfatorzy Ekstraklasy – wzięli sobie mocno do serca gorzką porażkę z ubiegłego sezonu – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Cieszymy się z naszego czwartego srebra, ale broni nie składamy. Po 6 latach istnienia klubu mamy coraz lepszy, stabilny zespół seniorski oraz odnoszących w tym roku pierwsze znaczące sukcesy juniorów. Nasz apetyt na przełamanie hegemonii dużo bardziej doświadczonych i utytułowanych drużyn z Łodzi i Szczecina  rośnie. Srebrny medal tegorocznej Ekstraklasy dedykujemy poznańskim kibicom i obiecujemy, że na pewno nie będziemy „wiecznymi wicemistrzami Polski”. Władzom Miasta Poznania oraz wszystkim działaczom i przyjaciołom klubu dziękuję za zaufanie oraz finansowe i rzeczowe wsparcie, bez którego nie byłoby naszych sukcesów.