Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Termach Maltańskich

Już w najbliższy poniedziałek 7 listopada na basenach sportowych Term Maltańskich odbędą się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Podczas zmagań wystartuje ponad 2000 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

To będzie wielkie święto pływania. Na terenie największego Aquaparku w Polsce wystartuje ponad 2000 zawodników ze 150 szkół. Na dwóch 25-metrowych basenach zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na dystansach 25 i 50 metrów wszystkimi stylami pływackimi.

Emocjonująco zapowiadają się sztafety. Do startu zgłosiły się 254 ekipy. Ciekawostką jest fakt, że podczas Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zawodnicy i zawodniczki startują w sztafetach 8 x 25 metrów i 8 x 50 metrów. Tak duża liczba pływających w tej konkurencji sprawia, że wyścigi są pasjonujące, a sytuacja często zmienia się jak w kalejdoskopie.

Zawody rozpoczynają się o godzinie 9:40. Wyścigi będą toczyć się równolegle na dwóch basenach. Planowane zakończenie imprezy o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny. Zapraszamy.