#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

Wyjątkowy Ironman w Termach Maltańskich

W najbliższą sobotę w Termach Maltańskich dojdzie do jedynego w Polsce przedsięwzięcia. Triathlonista amator Jan Lipczyński połączy sport i ideę pomocy polskim uchodźcom z Donbasu. W ramach projektu One Family Challenge wystartuje sam na długim dystansie triathlonu.

Jan Lipczyński jest sportowcem amatorem, który przygotowywał się do pierwszej próby ukończenia długiego dystansu w triathlonie. Pierwotnie miał go pokonać podczas zawodów, które mają się odbyć w połowie października w Hiszpanii. Podczas przygotowań postanowił jednak zmienić swoją decyzję i wszystkie środki, które planował zainwestować w start w Walencji, postanowił przelać na konto fundacji Wolność i Demokracja. Ogromne nakłady finansowe potrzebne do startu w zawodach mają pomóc polskim uchodźcom w Donbasie. Pan Jan nie porzucił jednak marzeń o pokonaniu tego wyczerpującego dystansu i w najbliższą sobotę przy wsparciu rodziny, biorąc udział w jedynej na świecie imprezie One Family Challenge, będzie starał się ukończyć popularnego Ironmana.

Pierwszy etap czyli 3,8 km Pan Jan przepłynie na 50-metrowym basenie Term Maltańskich. Największy Aquapark w Polsce z chęcią przystał na pomoc i udostępnia basen za darmo. Już o 6:00 Pan Jan rozpocznie swoją walkę na morderczym dystansie. Kolejny etap czyli 180 km na rowerze pokona w towarzystwie swojego wujka nomen omen Jana Lipczyńskiego, który będzie wspierał przez całą trasę naszego śmiałka. Maraton, który jest ostatnią częścią długiego dystansu będzie odbywać się w okolicach miejscowości Wyszynki gdzie jest dom rodzinny Pana Jana.

Zapraszamy wszystkich do wspierania Pana Jana na trybunach Term Maltańskich. Mimo wczesnej pory warto przyjść i zagrzewać do boju człowieka, który jest wspaniałym sportowcem i jeszcze większym człowiekiem, który pomoc innych przełożył ponad własne ambicje. Dla nas już jest zwycięzcą.