Wystawa Paraolimpijczycy w Termach Maltańskich

Od 12 marca można podziwiać zdjęcia w ramach wystawy „Paraolimpijczycy”. Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z kalendarza PARAOLIMPIJCZYCY 2015 oraz z przygotowań do sesji fotograficznych. Kalendarz wydrukowano w liczbie 300 sztuk. Większość nakładu trafiła do przedstawicieli władz państwowych i świata mediów. Był on również sprzedawany na aukcjach charytatywnych. Wszystkie zdjęcia można oglądać w holu basenów sportowych na I piętrze Kompleksu. Wstęp na wystawę jest wolny.

Zgodnie z założeniami, pieniądze ze sprzedaży przekazaliśmy na szkolenie sportowców niepełnosprawnych. Nasz wybór padł na Dorotę Bucław, niepełnosprawną tenisistkę stołową, ponieważ uzyskana kwota to w jej przypadku konkretne wsparcie, które pozwala na pokrycie kosztów rocznej opieki trenerskiej” wyjaśnia Bartłomiej Wnuk, koordynator projektu PARAOLIMPIJCZYCY.

Na tym nie koniec przedsięwzięcia.  „Już w maju zaprosimy internautów do podpisywania petycji poparcia dla transmisji z przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W połowie roku rozpoczniemy prace nad kalendarzem na 2016 rok” wylicza Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy.

PARAOLIMPIJCZYCY to przedsięwzięcie, które wskazuje na dwa główne problemy sportu niepełnosprawnych w Polsce: brak transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej oraz znikome zainteresowanie dużego biznesu sponsoringiem sportowców niepełnosprawnych. Głównym narzędziem projektu jest kalendarz.

Wystawa potrwa do 22 marca. Wstęp wolny. Zapraszamy.