#
Podaruj bliskiej Ci osobie kartę podarunkową i skorzystaj z bogatej oferty Term Maltańskich

XXII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Termach Maltańskich

Już w najbliższą weekend 17 i 18 listopada odbędzie się Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących. Gospodarzem zawodów będą Termy Maltańskie. Na starcie zobaczymy Mistrzów Świata i Europy.

Ponad 130 zawodników z 8 krajów wystartuje w mitingu pływackim niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Termach Maltańskich. Zawody będą odbywać się na basenie 25-metrowym. W programie znalazły się aż 34 konkurencje w tym dwie sztafety 4×50 metrów stylem dowolnym i 4×50 metrów stylem zmiennym.

Najbardziej utytułowaną zawodniczką startującą na basenach sportowych w Poznaniu będzie Aksana Petrushenka. Reprezentantka Białorusi to aktualna rekordzistka świata na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Czoła najbardziej utytułowanej zawodniczce zawodów będzie starała się stawić Julia Chmielewska. Warszawianka to rekordzistka Polski i Wicemistrzyni Europy. Wyścigi w stylu klasycznym kobiet zapowiadają się pasjonująco.

Podczas mitingu kibice będą mogli zobaczyć w akcji także inną białorusinkę Maryię Rudzko, która zdobyła złote medale na Mistrzostwa Świata i Europy na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Poznańscy kibice na pewno będą ściskać kciuki za Kacpra Nowickiego, który w swojej karierze sięgał już po medale Mistrzostw Europy.

XXII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących rozpocznie się w sobotę 17 listopada o godzinie 13:00 i potrwa do 16:30. W niedzielę początek zawodów planowany jest o 9:00. Zakończenie rywalizacji o godzinie 12:00. Serdecznie zapraszamy kibiców na trybuny Term Maltańskich. Wstęp dla kibiców jest wolny.