Znakomite wynik i dominacja gwiazd

Znakomitą formę zaprezentowali pływacy w pierwszy dzień Grand Prix Polski w Poznaniu. Doskonałe wyniki w Termach Maltańskich są doskonałym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata i Mistrzostwami Polski.

Najlepsi polscy pływacy stawili się na baseny sportowe największego Aquaparku w Polsce. Największe Grand Prix w tym roku przyciągnęło do Poznania najlepszych zawodników i zawodniczki, dla których był to ostatni sprawdzian przed najważniejszymi zawodami drugiej połowy roku – Mistrzostwami Świata w Katarze i Mistrzostwami Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas pierwszego dnia zmagań nie brakowało doskonałych rezultatów zarówno u kobiet jaki i u mężczyzn.

Znakomitą formę zaprezentował aktualny Mistrz Świata na krótkim basenie Radosław Kawęcki, który zwyciężył na 200 metrów stylem grzbietowym z czasem 1:52.86. Był to jeden z najlepszych rezultatów w tym roku w Europie. W świetnej dyspozycji pojawił się w Termach Maltańskich Paweł Korzeniowski, który zwyciężył zdecydowanie na 200 metrów stylem dowolnym oraz na 50 metrów stylem motylkowym. Bardzo dobry występ zanotował poznaniak Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań, szykujący się do startu w Mistrzostwach Polski, zajął 3 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym przegrywając z Pawłem Korzeniowskim i Janem Świtkowskim, ale okazał się bezkonkurencyjny na 100 metrów stylem zmiennym.

Wśród pań, głównymi gwiazdami były reprezentantki Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze, Alicja Tchórz i Aleksandra Urbańczyk. Tchórz zasygnalizowała zwyżkę formy na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Wynik poniżej 2 minut i przekonujące zwycięstwo pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżający się występ w Doha. Bezkonkurencyjna okazała się również Aleksandra Urbańczyk, która zwyciężała w 3 wyścigach, na 50 metrów stylem motylkowym i dowolnym, ale najlepszy wynik osiągnęła na 100 metrów stylem zmiennym a rezultat poniżej minuty (59,99) musi budzić uznanie.

Jutro dokończenie zawodów Grand Prix. Pierwsza konkurencja rozpocznie sięo 9:30. Zakończenie zawodów planowane jest na godzinę 14:00. Zapraszamy wszystkich do kibicowania. Wstęp na trybuny jest wolny.